KŚringsresultater 2019

Kåringsweekenden – 3.-4. august 2019

Kåringsdommere: Mrs. Elizabeth Russell, Mr. Dai Williams, Mrs. Mie Christiansen og Mrs. Ninett Gulddal.

Dommere, show- og rideklasser: Mrs. Elizabeth Russell, Mr. Dai Williams og Mrs. Ninett Gulddal.

Mønstringsdommer: Mrs. Jette Bjerrgård.


Championat:

Kåringens bedste hingst: FJORDGLIMT EDISON
reserve: LUNDENÆSGÅRDS FØNIX
Kåringens bedste hoppe: Gribsvads Pinka
reserve: Cargarsar Silver Lady

Bedste Rytter: Magus Free Secunda (DNK) / Rie Prüss
reserve: PARC ALFE / Ea Vesterskov

Bedste Mønstrer: Katrinebjergs Rihanna / Mathilde Emilie Strandgaard
reserve: Sally / Karoline Korn Eriksen

Bedste Vallak: KOKKEDAL'S INITIAL B
reserve: FJORDGLIMT GOLDEN PICASSO (DNK)

Bedste Føl: Hulda Daenerys Stormborn
reserve: MAILUNDS WEMBLEY

Bedst klargjorte: Fairy's Shania fra Team Dalima


Sec. A:

Ungdyrs Champion: Hulda Daenerys Stormborn
reserve: GRIBSVADS PRINZ
Hoppe Champion: Gribsvads Pinka
reserve: Hulda Daenerys Stormborn
Hingste Champion: HARVEST UNIVERSAL SOLDIER (OS)
reserve: GRIBSVADS PRINZ
Supreme Champion: Gribsvads Pinka
reserve: HARVEST UNIVERSAL SOLDIER (OS)

 

Sec. B:

Ungdyrs Champion: Bjerregaards Miss Royal Taya (IR)
reserve: BJERREGARDS HEARTBEAT
Hoppe Champion: Fairy's Shania
reserve: Lintelo Gracious
Hingste Champion: BJERREGARDS HEARTBEAT
reserve: EYARTH SANTIAGO
Supreme Champion: Fairy's Shania
reserve: Lintelo Gracious

 

Sec. C:

Ungdyrs Champion: FJORDGLIMT EDISON
reserve: Fjordglimt Lady Go Go
Hoppe Champion: Cargarsar Silver Lady
reserve: Fjordglimt Lady Gaga
Hingste Champion: FJORDGLIMT EDISON
Supreme Champion: Cargarsar Silver Lady
reserve: FJORDGLIMT EDISON

 

Sec. D:

Ungdyrs Champion: Nasebas Hemera
reserve: Maesymor Lady Madonna
Hoppe Champion: Blackrock Delyth
reserve: Valhallas(DK) Vanessa
Hingste Champion: FJORDGLIMT LORD MIDAS
reserve: MAILUNDS WEMBLEY
Supreme Champion: Blackrock Delyth
reserve: Valhallas(DK) Vanessa

 

WPBR:

Ungdyrs Champion: LUNDENÆSGÅRDS FØNIX
reserve: Cashella’s Casablanca
Hoppe Champion: Cashella’s Casablanca
reserve: Katrinebjergs Rihanna
Hingste Champion: LUNDENÆSGÅRDS FØNIX
Supreme Champion: LUNDENÆSGÅRDS FØNIX
reserve: Cashella’s Casablanca


Best in Show: Blackrock Delyth

reserve: Gribsvads Pinka


HINGSTEKÅRING

Welsh Mountain sec. A – 3 år.

Kat. 1 GRIBSVADS PRINZ 208333WE1600349 sec. A Oprangering: 1 af 1
Født 2/4 2016 skimmel hingst
F: SHAMROCK MICRO CLEVELAND WMH 168
M: Gribsvads Pitzu WM 1014
MF: SPRINGBOURNE HERIAN WMH 105
Opdrætter: Stutteri Gribsvad v/ Benth H. Olesen
Udstiller: Nina Trædholm, Aarup
Stang: 120 Pibe: 17 Gjord: 153
Karakterer: 8 - 9 - 9 - 8 - 8 - 8 - 8
Gennemsnit: 8,3 Kåringsklasse: 1


Welsh Pony sec. B – 2 år (til avlsgodkendelse)

Kat. 11 BJERREGARDS HEARTBEAT (IR) 386 (DNK) sec. B Oprangering: 1 af 1
Født 14/4 2017 rød hingst
F: BIRTLEY FIRST ADDITION WBH 47
M: Bjerregårds Experience WB 381
MF: BJERREGÅRDS TAYER WBH 42
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Team Bjerregård, Toerring
Stang: 136,5 Pibe: 17,5 Gjord: 157
Karakterer: 8 - 7 - 8 - 9 - 9 - 8 - 8
Gennemsnit: 8,1 Kåringsklasse: AG


Welsh Pony sec. B – 4 år

Kat. 12 EYARTH SANTIAGO 100751 WSB sec. B Oprangering: 1 af 2
Født 7/5 2015 cream hingst
F: RHOSON SHEM 5457 WSB
M: Eyarth Titania 132657 WSB
MF: CARWED CHARMER 37263 WSB
Opdrætter: Master J. I. Parry, Eyarth Stud, UK
Udstiller: Team Bjerregård, Toerring
Stang: 132 Pibe: 16 Gjord: 150
Karakterer: 8 - 8 - 7 - 9 - 8 - 7 - 8
Gennemsnit: 7,9 Kåringsklasse: 2

Kat. 59 BREITENS POSSEIDON 208333WE1501418 sec. B Oprangering: 2 af 2
Født 28/5 2015 palomino hingst
F: AASTRUPGAARDS SAFIR WBH 57
M: Lyngvejens Petruska WB 364
MF: HOUDINI WBH 30
Opdrætter: Rikke Jensen
Udstiller: Tanja Frederiksen, Asnæs
Stang: 130 Pibe: 16 Gjord: 152
Karakterer: 7 - 6 - 6 - 7 - 7 - 8 - 6
Gennemsnit: 6,7 Kåringsklasse: afvist


Welsh Pony af Cob Type sec. C – 3 år

Kat. 24 FJORDGLIMT EDISON 102854 WSB sec. C Oprangering: 1 af 1
Født 16/7 2016 brun hingst
F: MENAI CADERNID WCH 23
M: Trenewydd Ellie May 151282 WSB
MF: LLANWENETH FLASHJACK 60334 WSB
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stutteri Fjordglimt, Daugård
Stang: 127,5 Pibe: 17 Gjord: 162
Karakterer: 9 - 9 - 9 - 8 - 8 - 9 - 9
Gennemsnit: 8,7 Kåringsklasse: 1
 

Welsh Pony af Cob Type sec. C – 4 år

Kat. 25 EWYN REACTION 100555 WSB sec. C Oprangering: 1 af 1
Født 1/6 2015 sort hingst
F: PARVADEAN REACTION WCH 11
M: Llanfihangel Cindy 89690 WSB
MF: CIPPYN RED FLYER 12728 WSB
Opdrætter: E. Wyn, UK
Udstiller: Stutteri Gribsvad v/ Benth H. Olesen, Ejby
Stang: 136 Pibe: 20 Gjord: 175
Karakterer: 7 - 7 - 9 - 8 - 7 - 7 - 8
Gennemsnit: 7,6 Kåringsklasse: 2
 

Welsh Cob sec. D – 3 år

Kat. 39 MOLLEGYDEN BREGO (DNK) 102070 WSB sec. D Oprangering: 1 af 1
Født 11/4 2016 rød hingst
F: PENNAL LUCKY BRYNLE 93635 WSB
M: Mollegyden Ebony (DNK) 166654 WSB
MF: RINGSIDE GAME OVER 81533 WSB
Opdrætter: Stutteri Møllegyden v/ C.K. Nielsen
Udstiller: Hulda & Mette Jensen, Aarup
Stang: 154,5 Pibe: 21,5 Gjord: 197
Karakterer: 8 - 8 - 8 - 8 - 8 - 7 - 8
Gennemsnit: 7,9 Kåringsklasse: 2
 

Welsh Part Bred WPBR – 3 år

Kat. 52 LUNDENÆSGÅRDS FØNIX 208333WE1601987 sec. WPBR 59,2% Oprangering: 1 af 1
Født 22/5 2016 rød hingst
F: FIANGO W. WFH 4
M: T Kleine Bos Liberty Elegant WF 55
MF: LEUNS VELD'S ELEGANT H15436
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Julie Lund Kristensen, Aalborg
Stang: 139,5 Pibe: 17,5 Gjord: 170
Karakterer: 9 - 8 - 9 - 9 - 9 - 8 - 9
Gennemsnit: 8,7 Kåringsklasse: 1


HOPPEKÅRING

Welsh Mountain sec. A – 4 år

Kat. 5 Gribsvads Pinka 208333WE1500437 sec. A Oprangering: 1 af 1
Født 18/4 2015 skimmel hoppe
F: SHAMROCK MICRO CLEVELAND WMH 168
M: Gribsvads Pitzu WM 1014
MF: SPRINGBOURNE HERIAN WM 105
Opdrætter: Stutteri Gribsvad v/ Benth H. Olesen
Udstiller: Hulda & Mette Jensen, Aarup
Stang: 120 Pibe: 15
Karakterer: 9 - 9 - 8 - 9 - 9 - 9 - 9
Gennemsnit: 8,9 Kåringsklasse: 1

Kat. 6 Rø’s Gossip 208333WE1500127 sec. A Oprangering: 2 af 2
Født 30/3 2015 palomino hoppe
F: RHYDYFELIN SARACEN 64818 WSB
M: Friars Golden Dreams 117960 WSB
MF: PONTGAM SUPREME 33685 WSB
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stutteri Rø v/ Stine Rø Rasmussen, Brenderup
Stang: 116 Pibe: 15
Karakterer: 9 - 8 - 8 - 8 - 8 - 8 - 8
Gennemsnit: 8,1 Kåringsklasse: 2
 

Welsh Mountain sec. A – 5 år og ældre

7 Fakla Dream Away (DNK) 384 (IR) sec. A Oprangering: 1 af 1
Født 28/4 2012 skimmel hoppe
F: NANTDYWYLL LLENOR 79418 WSB
M: Fakla Dorina 222 (IR) WSB
MF: MAYKEL ILLTYD DASH 64827 (OS) WSB
Opdrætter: Stutteri Fakla v/ Keld Frandsen
Udstiller: Charlotte Kolkjær Christiansen, Løgstør
Stang: 119 Pibe: 15
Karakterer: 9 - 7 - 8 - 7 - 8 - 8 - 8
Gennemsnit: 7,9 Kåringsklasse: 2
 

Welsh Pony sec. B – 3 år

15 Bjerregaards Miss Royal Taya (IR) (IR) 487 (DNK) sec. B Oprangering: 1 af 1
Født 2/4 2016 skimmel hoppe
F: BJERREGÅRDS TAYER WBH 42
M: Bjerregaards Silver Lady (IA) WB 309
MF: BJERREGÅRDS APOLLO WBH 38
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Team Bjerregård, Toerring
Stang: 133 Pibe: 16,5
Karakterer: 9 - 8 - 8 - 8 - 8 - 8 - 8
Gennemsnit: 8,1 Kåringsklasse: 2

Kat. 14 Bjerregards Salida 361 (IA) WSB sec. B Oprangering: 2 af 2
Født 10/5 2016 skimmel hoppe
F: BJERREGÅRDS TAYER WBH 42
M: Bjerregårds Jagi 208333WE0700524
MF: BJERREGÅRDS SIR JACKSON 208333WE0400689
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stutteri Bjerregård, Nørre Snede
Stang: 133 Pibe: 16
Karakterer: 8 - 7 - 7 - 8 - 8 - 8 - 8
Gennemsnit: 7,7 Kåringsklasse: 2


Welsh Pony sec. B – 4 år

16 Bjerregards Flemmeo Cardis (DNK) 466 (IR) WSB sec. B Oprangering: 1 af 1
Født 27/5 2015 brun hoppe
F: BJERREGÅRDS WITEK WBH 41
M: Bjerregårds Matrix WB 332
MF: MØLLEGÅRDS SPARTACUS (OS) 29250 WSB
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stutteri Bjerregård, Nørre Snede
Stang: 136 Pibe: 16
Karakterer: 9 - 8 - 9 - 8 - 8 - 8 - 8
Gennemsnit: 8,3 Kåringsklasse: 1
 

Welsh Pony sec. B – 5 år og ældre

Kat. 18 Fairy's Shania 208333WE0904879 sec. B Oprangering: 1 af 2
Født 6/5 2009 skimmel hoppe
F: BJERREGÅRDS GOLDRUSH WBH 50
M: Bjerregårds Sasja WB 366
MF: SCHIWAGO DE363630027998
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Team Dalima v/ familien Olsen, Give
Stang: 129 Pibe: 15,5
Karakterer: 9 - 9 - 8 - 9 - 8 - 9 - 9
Gennemsnit: 8,7 Kåringsklasse: 1

17 Silvia Maegaard (DNK) 173845 WSB sec. B Oprangering: 2 af 2
Født 25/4 2014 skimmel hoppe
MØLLEGÅRDS SPARTACUS (OS) 29250 WSB
Sally Maegaard (DNK) 161648 WSB
MF: LLANARTH SHELLEY 58737 WSB
Opdrætter: Poul Jeppesen, 3600 Frederikssund
Udstiller: Fam. Seedorff, Herlufmagle
Stang: 131 Pibe: 16,5
Karakterer: 8 - 8 - 8 - 8 - 8 - 7 - 8
Gennemsnit: 7,9 Kåringsklasse: 2


Welsh Pony af Cob type sec. C – 5 år og ældre

Kat. 30 Cargarsar Silver Lady 161060 WSB sec. C Oprangering: 1 af 1
Født 10/6 2010 palomino hoppe
F: CARGARSAR SILVER SHADOW 67615 WSB
M: Cargarsar Fflach Arglwyddes 132096 WSB
MF: HOREB FFLACH 27281 WSB
Opdrætter: Mrs. C. A. Simmonds, UK
Udstiller: Camilla Pedersen og Tom Borchers, Svendborg
Stang: 129 Pibe: 17,5
Karakterer: 9 - 8 - 9 - 9 - 9 - 9 - 9
Gennemsnit: 8,9 Kåringsklasse: 1
 

Welsh Cob sec. D – 3 år

Kat. 42 Maesymor Lady Madonna 176835 WSB sec. D Oprangering: 1 af 1
Født 1/4 2016 brun hoppe
F: THORNEYSIDE THE PREDATOR 53672 WSB
M: Llanmorlais Lady Eira 169407 WSB
MF: KYLEBECK CRESPO 71393 WSB
Opdrætter: Mr. R.E. Francis, UK
Udstiller: Stutteri Fjordglimt, Daugård
Stang: 149 Pibe: 19,5
Karakterer: 9 - 8 - 8 - 9 - 9 - 8 - 9
Gennemsnit: 8,6 Kåringsklasse: 1
 

Welsh Cob sec. D – 5 års og ældre

Kat. 29 Dorthealyst Black Fanny 167819 WSB sec. D Oprangering: 1 af 1
Født 24/4 2012 sort hoppe
F: KILDEGAARDS CHESTER (DNK) WDH 63
M: Dorthealyst Rebecca the Second (DNK) 127815 WSB
MF: PARVADEAN REACTION WCH 11
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Dorthealyst v/ Mareianne Seidenfaden, Mørkøv
Stang: 143 Pibe: 19
Karakterer: 8 - 8 - 8 - 9 - 8 - 8 - 8
Gennemsnit: 8,1 Kåringsklasse: 2
 

Welsh Part Bred WPBR – 4 år

Kat. 54 Overfussings Hope Walentina 208333WE1501247 sec. WPBR 84,4% Oprangering: 1 af 1
Født 13/5 2015 rød hoppe
F: FIANGO W. WFH 4
M: Lillelund's Miss Harmonie WD 264
MF: FJORDGLIMTS SIR JOHNSON WDH 39
Opdrætter: Henriette Pihl
Udstiller: Julie Lund Kristensen, Aalborg
Stang: 138 Pibe: 17
Karakterer: 8 - 8 - 8 - 7 - 8 - 8 - 8
Gennemsnit: 7,9 Kåringsklasse: 2
 

Welsh Part Bred WPBR – 5 år og ældre

Kat. 56 Cashella’s Holly Golightly 208333WE1301070 sec. WPBR 50% Oprangering: 1 af 2
Født 30/4 2013 sort hoppe
F: CLIFTON ASK DVH 1099
M: Rhydycar Ollies Girl 148004 WSB
MF: CARNWALLON LLEWELLYN 47707 WSB
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stutteri Cashella v/ Liselotte Haugaard Jensen, Bogense
Stang: 154 Pibe: 18,5
Karakterer: 8 - 8 - 8 - 9 - 8 - 8 - 8
Gennemsnit: 8,1 Kåringsklasse: 2

Kat. 55 Sally 208333WE1302924 sec. WPBR 50% Oprangering: 2 af 2
Født 13/6 2013 palomino hoppe
F: AASTRUPGAARDS SAFIR WBH 57
M: Safir 208333199909970.
MF: ukendt
Opdrætter: Bethina Petersen
Udstiller: Stephanie Østblom Elmsgård, Æreøskøbing
Stang: 113 Pibe: 14
Karakterer: 8 - 8 - 7 - 8 - 8 - 8 - 8
Gennemsnit: 7,9 Kåringsklasse: 2
 

SHOWKLASSER
 

KLASSE 1 - Sec. A – Ungdyr 1-3 år

Kat. 1 GRIBSVADS PRINZ 208333WE1600349 sec. A Placering: 1 af 2
Født 2/4 2016 skimmel hingst
F: SHAMROCK MICRO CLEVELAND WMH 168
M: Gribsvads Pitzu WM 1014
MF: SPRINGBOURNE HERIAN WMH 105
Opdrætter: Stutteri Gribsvad v/ Benth H. Olesen
Udstiller: Nina Trædholm, Aarup

Kat. 4 Gribsvads Syren 208333WE1700590 sec. A Placering: 2 af 2
Født 8/4 2017 skimmel hoppe
F: SHAMROCK MICRO CLEVELAND WMH 168
M: Gribsvads Flower WM 1086
MF: FAKLA DEJA VU MAYKELS LAST WMH 167
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stutteri Gribsvad v/ Benth H. Olesen, Ejby
 

KLASSE 2 - Sec. A - 4 års og ældre hopper

Kat. 5 Gribsvads Pinka 208333WE1500437 sec. A Placering: 1 af 2
Født 18/4 2015 skimmel hoppe
F: SHAMROCK MICRO CLEVELAND WMH 168
M: Gribsvads Pitzu WM 1014
MF: SPRINGBOURNE HERIAN WM 105
Opdrætter: Stutteri Gribsvad v/ Benth H. Olesen
Udstiller: Hulda & Mette Jensen, Aarup

Kat. 7 Fakla Dream Away (DNK) 384 (IR) sec. A Placering: 2 af 2
Født 28/4 2012 skimmel hoppe
F: NANTDYWYLL LLENOR 79418 WSB
M: Fakla Dorina 222 (IR) WSB
MF: MAYKEL ILLTYD DASH 64827 (OS) WSB
Opdrætter: Stutteri Fakla v/ Keld Frandsen
Udstiller: Louise Østergård, Hesselager
 

KLASSE 3 - Sec. B – Ungdyr 1-3 år

15 Bjerregaards Miss Royal Taya (IR) (IR) 487 (DNK) sec. B Placering: 1 af 4
Født 2/4 2016 skimmel hoppe
F: BJERREGÅRDS TAYER WBH 42
M: Bjerregaards Silver Lady (IA) WB 309
MF: BJERREGÅRDS APOLLO WBH 38
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Team Bjerregård, Toerring

Kat. 11 BJERREGARDS HEARTBEAT (IR) 386 (DNK) sec. B Placering: 2 af 4
Født 14/4 2017 rød hingst
F: BIRTLEY FIRST ADDITION WBH 47
M: Bjerregårds Experience WB 381
MF: BJERREGÅRDS TAYER WBH 42
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Team Bjerregård, Toerring

Kat. 14 Bjerregards Salida 361 (IA) WSB sec. B Placering: 3 af 4
Født 10/5 2016 skimmel hoppe
F: BJERREGÅRDS TAYER WBH 42
M: Bjerregårds Jagi 208333WE0700524
MF: BJERREGÅRDS SIR JACKSON 208333WE0400689
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stutteri Bjerregård, Nørre Snede

Kat. 13 Greigiau Spring Midnight Dancer 176931 WSB sec. B Placering: 4 af 4
Født 1/4 2016 sort hoppe
F: CADLANVALLEY ROMEO 56610 WSB
M: Penserri Lois Ddu 139664 WSB
MF: TALPONCIAU BESWICK 53791 WSB
Opdrætter: Mr. W.A. Owen, UK
Udstiller: Team Dalima v/ familien Olsen, Give
 

KLASSE 4 - Sec. B - 4 års og ældre hopper + vallakker

Kat. 18 Fairy's Shania 208333WE0904879 sec. B Placering: 1 af 6
Født 6/5 2009 skimmel hoppe
F: BJERREGÅRDS GOLDRUSH WBH 50
M: Bjerregårds Sasja WB 366
MF: SCHIWAGO DE363630027998
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Team Dalima v/ familien Olsen, Give

Kat. 20 Lintelo Gracious WB 347 sec. B Placering: 2 af 6
Født 30/5 2002 skimmel hoppe
F: LINTELO HALYCON (NLD) 17 (IR) WSB
M: Lintelo Gratitude (OS) 115734 WSB
MF: PADDOCK WHITE LIGHTNING 32629 WSB
Opdrætter: Y. Beekman-Houtzager, NL
Udstiller: Dahlsminde v/ Chirie og Brian Laulund-Pedersen, Rudkøbing

Kat. 19 Bjerregards Experience WB 381 sec. B Placering: 3 af 6
Født 1/5 2008 skimmel hoppe
F: BJERREGÅRDS TAYER WBH 42
M: Bjerregaards Queen WB 341
MF: CENNEN SCHUBERT WBH 33
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Team Bjerregård, Toerring

16 Bjerregards Flemmeo Cardis (DNK) 466 (IR) WSB sec. B Placering: 4 af 6
Født 27/5 2015 brun hoppe
F: BJERREGÅRDS WITEK WBH 41
M: Bjerregårds Matrix WB 332
MF: MØLLEGÅRDS SPARTACUS (OS) 29250 WSB
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stutteri Bjerregård, Nørre Snede

Kat. 22 KIRKELODGAARD'S MASTER 208333WE1400181 sec. B Placering: 5 af 6
Født 5/3 2014 brun vallak
F: BJERREGÅRDS WITEK WBH 41
M: Cissus Magdalene WB 322
MF: BJERREGÅRDS MACON WBH 35
Opdrætter: Kirkelodgaard v/ Charlotte Schiøler
Udstiller: Charlotte Schiøler, Børkop

Kat. 21 KIRKELODGAARD'S MONTOYA 208333WE1400180 sec. B Placering: 6 af 6
Født 1/4 2014 skimmel vallak
F: BJERREGÅRDS APOLLO WBH 38
M: Kirkelodgaard's Monick WB 361
MF: BJERREGÅRDS WITEK WBH 41
Opdrætter: Kirkelodgaard v/ Charlotte Schiøler
Udstiller: Charlotte Schiøler, Børkop
 

KLASSE 5 - Sec. A+B - 4 års og ældre hingste

2 HARVEST UNIVERSAL SOLDIER (OS) WMH 146 sec. A Placering: 1 af 2
Født 23/4 2002 rød hingst
F: BRIERDENE NAPOLEON WMH 134
M: Tanlan Unigryw WM 894
MF: FRIARS FREELANCE 20998 WSB
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stutteri Harvest v/ Zanne Jedig, Præstø,

Kat. 12 EYARTH SANTIAGO 100751 WSB sec. B Placering: 2 af 2
Født 7/5 2015 cream hingst
F: RHOSON SHEM 5457 WSB
M: Eyarth Titania 132657 WSB
MF: CARWED CHARMER 37263 WSB
Opdrætter: Master J. I. Parry, Eyarth Stud, UK
Udstiller: Team Bjerregård, Toerring
 

KLASSE 6 - VALLAKSHOWKLASSE

33 KOKKEDAL'S INITIAL B 208333200204178. sec. C Placering: 1 af 5
Født 6/6 2002 brun vallak
F: RYTTERBJERGETS INFINITY WCH 13
M: De Busies Black Bess of Zealand WD 134
MF: CALERUX BLACK PRINCE EWDH 11
Opdrætter: Lone Bloch, 7700 Thisted
Udstiller: Fam. Seedorff, Herlufmagle

32 FJORDGLIMT GOLDEN PICASSO (DNK) 95562 WSB sec. C Placering: 2 af 5
Født 26/4 2012 palomino vallak
F: MENAI CADERNID WCH 23
M: Synod Rose Ponesse 149722 WSB
MF: SYNOD GABRIEL 33241 WSB
Opdrætter: J. Larsen, Fjordglimt
Udstiller: Luna Lægsgaard Thomassen, Hadsten

Kat. 50 PARC ALFE 100305 WSB sec. D Placering: 3 af 5
Født 1/1 2015 brun vallak
F: FORYD ILWYNOG 61983 WSB
M: Parc Cantores 142999 WSB
MF: PARC PAVAROTTI 58318 WSB
Opdrætter: S D Morgan, UK
Udstiller: Heidi Busch Vesterskov, Veflinge

Kat. 51 ROLIGHEDENS JACKPOT 208333WE0407381 sec. D Placering: 4 af 5
Født 17/5 2004 brun vallak
F: RUSKA MISTER GEOFFREY WDH 32
M: Dynamite Jackie WD 159
MF: TWYFORD DANE WDH 15
Opdrætter: Sisser Weinrich
Udstiller: Line Børner, Store Heddinge

Kat. 23 MOSEBO'S SIMON WBH 54 sec. B Placering: 5 af 5
Født 19/5 2009 skimmel vallak
F: MØLLEGÅRDS SPARTACUS (OS) 29250 WSB
M: Mosebo's Julie WB 349
MF: LLANARTH SHELLEY 58737 WSB
Opdrætter: Marianne Mosebo
Udstiller: Fam. Seedorff, Herlufmagle
 

KLASSE 7 - Sec. C – ungdyr 1-3 år

Kat. 28 Fjordglimt Lady Go Go 177501 WSB sec. C Placering: 1 af 2
Født 1/1 2016 rød hoppe
F: SYNOD REQUEST WCH 29
M: Menai Lady Georgina WC 90
MF: PARCYBEDW BOY GEORGE WCH 17
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stutteri Fjordglimt, Daugård

Kat. 27 Thers Olive Oyl 179833 WSB sec. C Placering: 2 af 2
Født 13/5 2018 rød hoppe
F: MARBETH JIMMY WILDE 97777 WSB
M: Thers Mystic May (OS) 137268 WSB
MF: THORNEYSIDE THE TERMINATOR 45541 WSB
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stutteri Thers, Høng
 

KLASSE 8 - Sec. C - 4 års og ældre hopper

Kat. 30 Cargarsar Silver Lady 161060 WSB sec. C Placering: 1 af 2
Født 10/6 2010 palomino hoppe
F: CARGARSAR SILVER SHADOW 67615 WSB
M: Cargarsar Fflach Arglwyddes 132096 WSB
MF: HOREB FFLACH 27281 WSB
Opdrætter: Mrs. C. A. Simmonds, UK
Udstiller: Camilla Pedersen og Tom Borchers, Svendborg

Kat. 31 Fjordglimt Lady Gaga WC 131 sec. C Placering: 2 af 2
Født 24/6 2010 rød hoppe
F: SYNOD REQUEST WCH 29
M: Menai Lady Georgina WC 90
MF: PARCYBEDW BOY GEORGE WCH 17
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stutteri Fjordglimt, Daugård
 

KLASSE 9 - Sec. D – ungdyr 1-3 år

Kat. 41 Nasebas Hemera 208333WE1700446 sec. D Placering: 1 af 5
Født 12/4 2017 brun hoppe
F: ADLAIS SIR TOBY WDH 60
M: Lesto Seville WD 283
MF: MENAI SPARKLING MIDAS WDH 45
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Naseba Welsh Cobs v/ Nana Sørensen, Lundby

Kat. 42 Maesymor Lady Madonna 176835 WSB sec. D Placering: 2 af 5
Født 1/4 2016 brun hoppe
F: THORNEYSIDE THE PREDATOR 53672 WSB
M: Llanmorlais Lady Eira 169407 WSB
MF: KYLEBECK CRESPO 71393 WSB
Opdrætter: Mr. R.E. Francis, UK
Udstiller: Stutteri Fjordglimt, Daugård

Kat. 37 FJORDGLIMT LORD MIDAS 104854 WSB sec. D Placering: 3 af 5
Født 2/5 2017 brun hingst
F: MENAI SPARKLING MIDAS WDH 45
M: Danaway Lola 156519 WSB
MF: TREVALLION VALENTINO 36505 WSB
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stutteri Fjordglimt, Daugård

Kat. 39 MOLLEGYDEN BREGO (DNK) 102070 WSB sec. D Placering: 4 af 5
Født 11/4 2016 rød hingst
F: PENNAL LUCKY BRYNLE 93635 WSB
M: Mollegyden Ebony (DNK) 166654 WSB
MF: RINGSIDE GAME OVER 81533 WSB
Opdrætter: Stutteri Møllegyden v/ C.K. Nielsen
Udstiller: Hulda & Mette Jensen, Aarup

Kat. 38 MACANAH JON SNOW 105613 WSB sec. D Placering: 5 af 5
Født 28/4 2017 sort hingst
F: PERTHOG SIR TERRY 91427 WSB
M: Valhallas(DK) Black Princess WD 288
MF: VALHALLAS(DK) ZORRO 86319 WSB
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stald Macanah v/ Heidi Albrekt, Årup
 

KLASSE 10 - Sec. D - 4 års og ældre hopper + vallakker

Kat. 47 Blackrock Delyth WD 289 sec. D Placering: 1 af 8
Født 13/6 2011 palomino hoppe
F: SODEN GWYNFOR 79194 WSB
M: Goshenstreet Diana 144045 WSB
MF: CATHAEL THE PREDATOR 52799 WSB
Opdrætter: T. G. Davies & Son, UK
Udstiller: Stutteri Fjordglimt, Daugård

Kat. 43 Valhallas(DK) Vanessa WD 284 sec. D Placering: 2 af 8
Født 1/5 2013 brun hoppe
F: VALHALLAS(DK) ZORRO 86319 WSB
M: Valhallas (DK) Victoria (OS) WD 242
MF: FRONARTH VICTOR 34934 WSB
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stutteri Valhalla v/ Karen B. Olsen & Carl Trock, Kalundborg

Kat. 49 Kaydence Tallulah 139320 WSB sec. D Placering: 3 af 8
Født 3/6 2005 brun hoppe
F: TREVALLION HOOCH 45062 WSB
M: Crossbrook Angharad II 83422 WSB
MF: EBBW VICTOR 21024 WSB
Opdrætter: J. Cuddy & Miss C. Newman, UK
Udstiller: Stutteri Mailund v/ Henriette Lindberg Jensby & Jakob Jensby, Thyholm

Kat. 29 Dorthealyst Black Fanny 167819 WSB sec. D Placering: 4 af 8
Født 24/4 2012 sort hoppe
F: KILDEGAARDS CHESTER (DNK) WDH 63
M: Dorthealyst Rebecca the Second (DNK) 127815 WSB
MF: PARVADEAN REACTION WCH 11
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Dorthealyst v/ Mareianne Seidenfaden, Mørkøv

Kat. 51 ROLIGHEDENS JACKPOT 208333WE0407381 sec. D Placering: 5 af 8
Født 17/5 2004 brun vallak
F: RUSKA MISTER GEOFFREY WDH 32
M: Dynamite Jackie WD 159
MF: TWYFORD DANE WDH 15
Opdrætter: Sisser Weinrich
Udstiller: Line Børner, Store Heddinge

Kat. 48 Højsgaards Medina WD 273 sec. D Placering: 6 af 8
Født 15/6 2005 brun hoppe
F: MENAI SPARKLING IMPERIAL 55815 WSB
M: Englyst Elaine WD 213
MF: MERLYN WELSH CALIBRA WDH 41
Opdrætter: Lone Højsgaard, 8830 Tjele
Udstiller: Fam. Seedorff, Herlufmagle

Kat. 46 Valhallas(DK) Black Princess WD 288 sec. D Placering: 7 af 8
Født 6/5 2013 sort hoppe
F: VALHALLAS(DK) ZORRO 86319 WSB
M: Valhalla's Queen of Hearts WD 108
MF: CALERUX BLACK PRINCE EWDH 11
Opdrætter: Stutteri Valhalla
Udstiller: Stald Macanah v/ Heidi Albrekt, Årup

Kat. 44 Saulire Tigerlilly 171750 WSB sec. D Placering: 8 af 8
Født 11/7 2013 rød hoppe
F: TARACO FIREBLADE 81085 WSB
M: Ynysgerwyn Rosinda 143578 WSB
MF: THORNEYSIDE THE TERMINATOR 45541 WSB
Opdrætter: Miss A. Roe, UK
Udstiller: Mette Dyrendal, Aarup


KLASSE 11 - Sec. C+D - 3 års og ældre hingste

Kat. 24 FJORDGLIMT EDISON 102854 WSB sec. C Placering: 1 af 3
Født 16/7 2016 brun hingst
F: MENAI CADERNID WCH 23
M: Trenewydd Ellie May 151282 WSB
MF: LLANWENETH FLASHJACK 60334 WSB
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stutteri Fjordglimt, Daugård

Kat. 25 EWYN REACTION 100555 WSB sec. C Placering: 2 af 3
Født 1/6 2015 sort hingst
F: PARVADEAN REACTION WCH 11
M: Llanfihangel Cindy 89690 WSB
MF: CIPPYN RED FLYER 12728 WSB
Opdrætter: E. Wyn, UK
Udstiller: Stutteri Gribsvad v/ Benth H. Olesen, Ejby

Kat. 40 ERDDREINIOG TRAILBLAZER 96232 WSB sec. D Placering: 3 af 3
Født 14/4 2013 sort hingst
F: THORNEYSIDE THE GAMEKEEPER 59824 WSB
M: Erddreiniog Perfaith 116942 WSB
MF: GLANTRAETH CYMRO'R WY 42717 WSB
Opdrætter: Miss S. A. Evans, Stud Erddreiniog
Udstiller: Louise Helskov, Vordingborg
 

KLASSE 12a - WPBR - hopper alle aldre

Kat. 53 Cashella’s Casablanca 208333WE1701156 sec. WPBR 68,16% Placering: 1 af 4
Født 7/5 2017 skimmel hoppe
F: GP MONTEDO HØJGÅRD PIH 103
M: Cashella's Chelsie WM 1080
MF: TANGGÅRD'S ALADDIN WMH 126
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stutteri Cashella v/ Liselotte Haugaard Jensen, Bogense

Kat. 57 Katrinebjergs Rihanna WF 67 sec. WPBR 50% Placering: 2 af 4
Født 7/5 2010 brun hoppe
F: SABER B OX OX+ 4304
Dorthealyst Rosemary (OS) WD 247
MF: SYNOD GROUSE WCH 7
Opdrætter: Ann Dreyer
Udstiller: Mathilde Emilie Strandgaard, Fårevejle

Kat. 56 Cashella’s Holly Golightly 208333WE1301070 sec. WPBR 50% Placering: 3 af 4
Født 30/4 2013 sort hoppe
F: CLIFTON ASK DVH 1099
M: Rhydycar Ollies Girl 148004 WSB
MF: CARNWALLON LLEWELLYN 47707 WSB
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stutteri Cashella v/ Liselotte Haugaard Jensen, Bogense

Kat. 55 Sally 208333WE1302924 sec. WPBR 50% Placering: 4 af 4
Født 13/6 2013 palomino hoppe
F: AASTRUPGAARDS SAFIR WBH 57
M: Safir 208333199909970.
MF: ukendt
Opdrætter: Bethina Petersen
Udstiller: Stephanie Østblom Elmsgård, Æreøskøbing
 

KLASSE 12b - WPBR – 3 år og ældre hingste

Kat. 52 LUNDENÆSGÅRDS FØNIX 208333WE1601987 sec. WPBR 59,2% Placering: 1 af 1
Født 22/5 2016 rød hingst
F: FIANGO W. WFH 4
M: T Kleine Bos Liberty Elegant WF 55
MF: LEUNS VELD'S ELEGANT H15436
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Julie Lund Kristensen, Aalborg
 

KLASSE 13 – Følshowklasse

Kat. 3 Hulda Daenerys Stormborn 208333WE1901213 sec. A Placering: 1 af 6
Født 3/5 2019 skimmel hoppe
F: MENAI MYSTIC PRINCE 85001 WSB
M: Gribsvads Pinka 208333WE1500437
MF: SHAMROCK MICRO CLEVELAND WMH 168
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stald Hulda v/ Hulda & Mette Jensen, Aarup

Kat. 36 MAILUNDS WEMBLEY under reg sec. D Placering: 2 af 6
Født 30/4 2019 brun hingst
F: ROTHERDALE RHODRI 53309 WSB
M: Kaydence Tallulah 139320 WSB
MF: TREVALLION HOOCH 45062 WSB
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stutteri Mailund v/ Henriette Lindberg Jensby & Jakob Jensby, Thyholm

Kat. 35 FJORDGLIMT GOLDEN DEAN under reg sec. D Placering: 3 af 6
Født 20/4 2019 dun hingst
F: TREVALLION GOLDEN BOY 101213 WSB
M: Blackrock Delyth WD 289
MF: SODEN GWYNFOR 79194 WSB
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stutteri Fjordglimt, Daugård

58 Hikuai Shanon under reg. sec. C Placering: 4 af 6
Født 6/5 2019 dun hoppe
F: DYCOTT FIRST IMPRESSION 80748 WSB
M: Cargarsar Silver Lady 161060 WSB
MF: CARGARSAR SILVER SHADOW 67615 WSB
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stutteri Hikuai v/ Camilla Pedersen og Tom Borchers, Svendborg

10 BJERREGÅRDS JACKPOT under reg. sec. B Placering: 5 af 6
Født 26/6 2019 rød hingst
F: BJERREGÅRDS WITEK WBH 41
M: Bjerregårds Experience WB 381
MF: BJERREGÅRDS TAYER WBH 42
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Team Bjerregård, Toerring

34 LINDEBAKKENS HUCKLEBERRY BOY under reg. sec. D Placering: 6 af 6
Født 2/5 2019 brun hingst
F: TREVALLION GOLDEN BOY 101213 WSB
M: Højsgaards Medina WD 273
MF: MENAI SPARKLING IMPERIAL 55815 WSB
Opdrætter: Udstiller
Udstiller: Stutteri Lindebakken v/ fam. Seedorff, Herlufmagle
 

KLASSE 14 – DM - Stutterikonkurrence

Opdrætter: Stutteri Fjordglimt Placering: 1 af 2
Kat. 24 FJORDGLIMT EDISON
Kat. 28 Fjordglimt Lady Go Go
Kat. 31 Fjordglimt Lady Gaga

Opdrætter: Stutteri Bjerregård Placering: 2 af 2
Kat. 11 BJERREGARDS HEARTBEAT
Kat. 15 Bjerregaards Miss Royal Taya (DNK)
Kat. 19 Bjerregards Experience
 

RIDEKLASSER
 

Leading Rein

Kat. 55 Sally 208333WE1302924 sec. WPBR 50% Placering: 1 af 1
Født 13/6 2013 palomino hoppe
F: AASTRUPGAARDS SAFIR WBH 57
M: Safir 208333199909970.
MF: ukendt
Opdrætter: Bethina Petersen
Udstiller: Stephanie Østblom Elmsgård, Æreøskøbing
Rytter: Sofia Østblom Elmsgård
 

First Ridden

Kat. 8 Lundquistens Jucy (IR) 299 WSB sec. A Placering: 1 af 4
Født 1/5 2009 palomino hoppe
F: LACY CELT 681884 WSB
M: Fakla Juvita (IR) 220 WSB
MF: MAYKEL ILLTYD DASH 64827 WSB
Opdrætter: Berit L Hansen
Udstiller: Heidi Busch Vesterskov, Veflinge
Rytter: Ellie Vesterskov

Kat. 20 Lintelo Gracious WB 347 sec. B Placering: 2 af 4
Født 30/5 2002 skimmel hoppe
LINTELO HALYCON (NLD) 17 (IR) WSB
Lintelo Gratitude (OS) 115734 WSB
MF: PADDOCK WHITE LIGHTNING 32629 WSB
Opdrætter: Y. Beekman-Houtzager, NL
Udstiller: Dahlsminde v/ Chirie og Brian Laulund-Pedersen, Rudkøbing
Rytter: Sofia Fredskov Larsen

Kat. 23 MOSEBO'S SIMON WBH 54 sec. B Placering: 3 af 4
Født 19/5 2009 skimmel vallak
F: MØLLEGÅRDS SPARTACUS (OS) 29250 WSB
M: Mosebo's Julie WB 349
MF: LLANARTH SHELLEY 58737 WSB
Opdrætter: Marianne Mosebo
Udstiller: Fam. Seedorff, Herlufmagle
Rytter: Edith Paludan Seedorff

Kat. 9 MOLLEGYDENS PICCADILLY 113 (IA) WSB sec. A Placering: 4 af 4
Født 12/4 2011 brun vallak
F: CROSSFOXES BARWYN 57453 WSB
M: Møllegyden's Isabella WM 1002
MF: YAVERLAND NERO 25158 WSB
Opdrætter: Stutteri Møllegyden v/ Jørgen Olesen
Udstiller: Louise Østergård, Hesselager
Rytter: Sarah Nielsen
 

Novice Ridden

Kat. 50 PARC ALFE 100305 WSB sec. D Placering: 1 af 4
Født 1/1 2015 brun vallak
F: FORYD ILWYNOG 61983 WSB
M: Parc Cantores 142999 WSB
MF: PARC PAVAROTTI 58318 WSB
Opdrætter: S D Morgan, UK
Udstiller: Heidi Busch Vesterskov, Veflinge
Rytter: Ea Vesterskov

Kat. 44 Saulire Tigerlilly 171750 WSB sec. D Placering: 2 af 4
Født 11/7 2013 rød hoppe
F: TARACO FIREBLADE 81085 WSB
M: Ynysgerwyn Rosinda 143578 WSB
MF: THORNEYSIDE THE TERMINATOR 45541 WSB
Opdrætter: Miss A. Roe, UK
Udstiller: Mette Dyrendal, Aarup
Rytter: Mette Dyrendal

Kat. 40 ERDDREINIOG TRAILBLAZER 96232 WSB sec. D Placering: 3 af 4
Født 14/4 2013 sort hingst
F: THORNEYSIDE THE GAMEKEEPER 59824 WSB
M: Erddreiniog Perfaith 116942 WSB
MF: GLANTRAETH CYMRO'R WY 42717 WSB
Opdrætter: Miss S. A. Evans, Stud Erddreiniog
Udstiller: Louise Helskov, Vordingborg
Rytter: Louise Helskov

Kat. 46 Valhallas(DK) Black Princess WD 288 sec. D Placering: 4 af 4
Født 6/5 2013 sort hoppe
F: VALHALLAS(DK) ZORRO 86319 WSB
M: Valhalla's Queen of Hearts WD 108
MF: CALERUX BLACK PRINCE EWDH 11
Opdrætter: Stutteri Valhalla
Udstiller: Stald Macanah v/ Heidi Albrekt, Årup
Rytter: Clara Vang Binggeli
 

Open Ridden

45 Magus Free Secunda (DNK) 170645 WSB sec. D Placering: 1 af 6
Født 4/4 2013 rød hoppe
F: KILDEGAARDS SIR ROBERT (OS) WDH 62
M: Pennal Freebee Junior 136517 WSB
MF: WISHAW REVELATION 36526 WSB
Opdrætter: Stutteri Magus v/ Tina Skovlund Christensen
Udstiller: Rie Prüss, St. Heddinge
Rytter: Rie Prüss

Kat. 57 Katrinebjergs Rihanna WF 67 sec. WPBR 50% Placering: 2 af 6
Født 7/5 2010 brun hoppe
F: SABER B OX OX+ 4304
M: Dorthealyst Rosemary (OS) WD 247
MF: SYNOD GROUSE WCH 7
Opdrætter: Ann Dreyer
Udstiller: Mathilde Emilie Strandgaard, Fårevejle
Rytter: Mathilde Emilie Strandgaard

32 FJORDGLIMT GOLDEN PICASSO (DNK) 95562 WSB sec. C Placering: 3 af 6
Født 26/4 2012 palomino vallak
F: MENAI CADERNID WCH 23
M: Synod Rose Ponesse 149722 WSB
MF: SYNOD GABRIEL 33241 WSB
Opdrætter: J. Larsen, Fjordglimt
Udstiller: Luna Lægsgaard Thomassen, Hadsten
Rytter: Luna Lægsgaard Thomassen

Kat. 55 Sally 208333WE1302924 sec. WPBR 50% Placering: 4 af 6
Født 13/6 2013 palomino hoppe
F: AASTRUPGAARDS SAFIR WBH 57
M: Safir 208333199909970.
MF: ukendt
Opdrætter: Bethina Petersen
Udstiller: Stephanie Østblom Elmsgård, Æreøskøbing
Rytter: Karoline Korn Eriksen

33 KOKKEDAL'S INITIAL B 208333200204178. sec. C Placering: 5 af 6
Født 6/6 2002 brun vallak
F: RYTTERBJERGETS INFINITY WCH 13
M: De Busies Black Bess of Zealand WD 134
MF: CALERUX BLACK PRINCE EWDH 11
Opdrætter: Lone Bloch, 7700 Thisted
Udstiller: Fam. Seedorff, Herlufmagle
Rytter: Ester Paludan Seedorff

Kat. 51 ROLIGHEDENS JACKPOT 208333WE0407381 sec. D Placering: 6 af 6
Født 17/5 2004 brun vallak
F: RUSKA MISTER GEOFFREY WDH 32
M: Dynamite Jackie WD 159
MF: TWYFORD DANE WDH 15
Opdrætter: Sisser Weinrich
Udstiller: Line Børner, Store Heddinge
Rytter: Line Børner

 

MØNSTRINGSKLASSER
 

Børnemønstring

Kat. 55 Sally Handler: Karoline Korn Eriksen
Point: 41 Placering: 1

Kat. 9 MOLLEGYDENS PICCADILLY Handler: Sarah Nielsen
Point: 40 Placering: 2

Kat. 19 Bjerregards Experience Handler: Jennifer Hove
Point: 39 Placering: 3

Kat. 21 KIRKELODGAARD'S MONTOYA Handler: Alberte Maansoon
Point: 39 Placering: 3


Juniormønstring

Kat. 57 Katrinebjergs Rihanna Handler: Mathilde Emilie Strandgaard
Point: 47 Placering: 1

Kat. 50 PARC ALFE Handler: Ea Vesterskov
Point: 46 Placering: 2

32 FJORDGLIMT GOLDEN PICASSO (DNK) Handler: Luna Lægsgaard Thomassen
Point: 42 Placering: 3

Kat. 23 MOSEBO'S SIMON Handler: Edith Paludan Seedorff
Point: 39 Placering: 4


Seniormønstring

Kat. 55 Sally Handler: Stephanie Østblom Elmsgård
Point: 50 Placering: 1

Kat. 51 ROLIGHEDENS JACKPOT Handler: Line Børner
Point: 46 Placering: 2
 

Old Ladies Cup

7 Fakla Dream Away (DNK) Handler: Louise Østergård
Point: 46 Placering: 1

Kat. 46 Valhallas(DK) Black Princess Handler: Heidi Albrekt
Point: 45 Placering: 2

Kat. 23 MOSEBO'S SIMON Handler: Elizabeth Russell
Point: 44 Placering: 3

Kat. 44 Saulire Tigerlilly Handler: Mette Dyrendal
Point: 43 Placering: 4
 

Old Mens Cup

Kat. D Handler: Jens Dyrendal
Point: 47 Placering: 1

Kat. G Handler: Dai Williams
Point: 46 Placering: 2

Kat. B Handler: Niels Albrekt
Point: 44 Placering: 3

Kat. C Handler: Daniel Vesterskov
Point: 44 Placering: 3

Kat. E Handler: Jakob Larsen
Point: 42 Placering: 5

Kat. H Handler: Brian Olsen
Point: 39 Placering: 6

Kat. A Handler: Benth Olesen
Point: 38 Placering: 7

Kat. F Handler: Carl Trock
Point: 0 Placering: 8
 

TRILLEBØRSRÆS

Champion og vinder af Mailund-pokalen – for 2. år i træk: Team Strandgaard

Reserve: Team Lindenakken II