Kalenderarkiv 2019

Dato

Aktivitet
Adresse:
Info / Program:
Tilmeldings skema / Andet: Tilm.frist Dommer Ansvarlig

 

2019:
 
19. januar AFLYST - Erfa-dag for sec. C Stutteri Thers, Sæbyhøjvej 9, 4270 Høng / Stutteri Dorthealyst, Knapstrub Møllebakke 4D, 4440 Mørkøv

AFLYST pga. for få tilmeldinger

Invitation

  16/1   Privat
20. januar Medlemsmøde Ryslinge Forsamlingshus, Graabjergvej 16, 5856 Ryslinge Invitation   14/1   Bestyrelsen
26. januar Hestekongres Hotel Comwell, Kolding

Invitation

  18/1   Seges
23. februar Foredrag med Lars Andersen, adviser i DLF-Trifolium om "Græs" Stutteri Spirhøj, Engvejen 6, Hanerup, 4420 Regstrup Invitation   14/2   Mountain and Moorland, Denmark
2. marts M&M Wintershow Team Cabe,Ejlstrupvej 120, 4100 Ringsted

Invitation

www.mountainandmoorland.dk
www.facebook.com/mountainandmoorland

Tilmeldingsblanket 9/2 Mrs. Lorayne Ahmet og Mrs. Madeleine Beckmann Mountain and Moorland, Denmark
30. marts Generalforsamling Ryslinge Forsamlingshus, Graabjergvej 16, 5856 Ryslinge         Bestyrelsen
31. marts Åbent hus og hingstefremvisning på Stutteri Fjordglimt Korshøjvej 26, 8721 Daugård Invitation   18/3   Privat
6. april Foreningens hingsteshow Stutteri Chopin, Hasbjergvej 4, 4760 Vordingborg Katalog

Invitation

Tilmeldingsblanket

16/3 Mr. Dai Williams, Dyffryntywi stud Bestyrelsen
13. april Plageskuet Dorthealyst Dorthealyst,Knabstrup Møllebakke 4, Mørkøv

Invitation

www.facebook.com/groups/371700446309767

Tilmeldingsblanket

Racerepræsentant: Kerstin Berglind

11/3 Beverly Halls Claydon og Rikke Broge Thomsen Udvalget for plageskuet Dorthealyst
22. april
(2 påskedag)
Pony Hingsteshow Sjælland Team Cabe, Ejlstrupvej 120, 4100 Ringsted

Indbydelse og tilmeldingsblanket: www.ponyhingsteshow.dk

Facebook: Pony Hingste Show Sjælland

  1/4   Privat
27. april Jysk Plageskue og hingsteparade Egtved Rideskole Invitation Tilmeldingsblanket 1/4 Martin Bloch og Flemming Strange Vejleegnens Fjordheste
28. april AFLYST Fælles ridetur Elmelunds Hestelaug:
P-PLADS Elmelund
Elmelundsvej 147
5200 Odense V.

Aflyst pga. ingen tilmeldinger

Se nyheder

  24/4   Det Fynske Aktivitetsudvalg
4. maj Fyns Plageskue for Ponyracer Allerupgård, Odense

Katalog

Invtation og tilmelding (word)
Invitation og tilmelding (PDF)

www.facebook.com/fynsponyskuer/

Racerepræsentant: Jette Granhøj 14/4 Welshdommer: Rikke Broge Thomsen, der sammen Iben Tjelum vil dømme alle de tilmeldte plage Udvalget for Fyns Ponyskuer
11. maj AFLYST Klargøringsdag på Fyn
 
Nina Trædholm, Gl Etterup 12, 5560 Aarup

Aflyst pga. for få tilmeldinger

Invitation

  5/5   Det Fynske Aktivitetsudvalg
31. maj Fællesspisning Roskilde Dyrskue Dyrskuepladsen, Roskilde Invitation   17/5   Aktivitetsudvalget Sjælland
31. maj - 2. juni Roskilde Dyrskue Dyrskuepladsen, Roskilde www.roskildedyrskue.dk Racerepræsentant: Vicky Stolberg   Gunn Johansson Roskilde Dyrskue
8. juni Fyns Juni Show Rideklubben Odin, Ålemarksgyden 36, 5270 Odense N

Katalog, 2. udgave

Invitation (word)
Invitation (PDF)

Engelske rideklasser

  22/5 Henk Van Dijk (Holland), Ruska Stud Bestyrelsen
14. - 15. juni Det Østjyske Dyrskue Dyrskuepladsen, Horsens www.dyrskuet-horsens.dk Racerepræsentant: Charlotte Schiøler     Det Østjyske Dyrskue
14. juni Fællesspisning Det Fynske Dyrskue Dyrskuepladsen, Odense     1/6    
14. - 16. juni Det Fynske Dyrskue Dyrskuepladsen, Odense www.detfynskedyrskue.dk Racerepræsentant: Brian Laulund-Pedersen   Carl Trock og Ninet Gulddal Det Fynske Dyrskue
22. juni Welsh Cob Erfa‐dag på Stutteri Teken Ubberup Mark 18, Kalundborg Invitation   9/6   Privat